RODRIGO Y GABRIELA

WARSZAWA
14.04.2019

Kup bilet
  • 14.04.2019
  • 19:00 – wejście // 20:00 – Moriah Woods // 21:00 – Rodrigo y Gabriela
  • Warszawa, Progresja, ul.ul. Fort Wola 22
  • MORIAH WOODS
  • 139 zł (przedsprzedaż) // 160 zł (w dniu koncertu)

  • www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketmaster.pl, www.empikbilety.pl, www.progresja.com, www.goout.net oraz sklepy sieci Empik, Media Markt

Agencja Go Ahead zaprasza na koncert Rogrigo y Gabriela! Duet wystąpi już 14 kwietnia w warszawskiej Progresji. W 2019 roku ukaże się ich nowy album!

Sprzedaż biletów na koncert ruszy 8 lutego o godzinie 10.

Rodrigo y Gabriela to meksykański duet, który tworzą Rodrigo Sanchez i Gabriela Quintero. Poznali się w Meksyku, gdzie wspólnie grali w trashmetalowym zespole Tierra Acida. Ze względu na ograniczenia jakie nakładał na nich rodzimy rynek zdecydowali się jednak na przenosiny do Europy. Tutaj zaczęli karierę od wspólnego, akustycznego grania na ulicach Dublina. Przełom nastąpił w momencie, gdy muzyków dostrzegł Damien Rice i zaproponował im udział w irlandzkim festiwalu Oxegen.

Rodrigo y Gabriela na koncie mają już współpracę z legendarnym Hansem Zimmerem przy ścieżce dźwiękowej do „Piratów z Karaibów”, koncerty na największych festiwalach, a nawet specjalny występ w Białym Domu dla Baracka Obamy.

Muzycy grają głównie rytmiczne, szybkie utwory na dwie gitary; w ich repertuarze znajdują się zarówno kompozycje własne, jak i covery takich zespołów jak Metallica czy Led Zeppelin. Ostatni album Rodrigo y Gabriela, „9 Dead Alive”, ukazał się w 2014 roku. Zawiera dziewięć autorskim kompozycji, z których każda poświęcona jest jednej z postaci, które muzyków inspirują.

Zobacz więcej na