Facebook
Twitter
Instagram
 
->
->
Kup BiletAMENRA
Data:
2017-02-21 (wtorek)
Facebook
Miasto: Wrocław
Miejsce: Firlej
Adres: ul. Grabiszyńska 56
Godziny: początek: 20:00
Cena biletów: 55 / 60 / 65 zł
Miejsca zakupu: PW Events, E-bilet, Biletomat, Ticketpro, Eventim
Agencje P.W. Events - koncerty i Go Ahead oraz Blackened Art zapraszają na specjalny koncert akustyczny AMENRA. 

Rozpiska czasowa:

19:30 otwarcie drzwi

20:00 CHVE

20:30 SYNDROME

21:15 AMENRA


Belgijski post-metalowy zespół powstał latem 1999 roku. Od początku założeniem artystów było granie muzyki której nie sposób zaszufladkować.
Miały być to indywidualne kompozycje, opowiadające o tym co rodzi się w umysłach muzyków. Narodzin i śmierci, światła i ciemności, bólu i poświęcenie.
Po czterech latach pracy światło dzienne ujrzało pierwsze demo zespołu zatytułowane "Mass I" i od tego momentu rozpoczął się żmudny proces udoskonalania dzieła.
Zespół poruszający się w stylistyce niezwykle płynnie. Ich muzyka to przede wszystkim krzykliwy wokal, niskie brzmienia i chropowate riffy.
Na pierwszy plan wchodzą również mocne, wręcz mordercze uderzenia perkusji. Charakterystyczne dla zespołu jest przeplatanie ciężkiego klimatu psychodelicznymi, spokojniejszymi fragmentami.
Krytycy i fani AmenRa mówią, że jedyną drogą do pełnego odkrycia magii tkwiącej w muzyce kapeli jest usłyszenie jej na żywo. Artyści niejednokrotnie występowali z: Red Sparowes, The Locust, Pelican, Knut czy The Dillinger Escape Plan.
Muzycy znani są również z koncertowania w nietypowych miejscach. Wytwarzali potężne ściany dźwięku w starych, opuszczonych kościołach, ciemnych lasach, a nawet na pokazach damskiej bielizny.
Mimo, że często porównuje się AmenRa do innych gwiazd tego rodzaju muzyki, nie można odmówić zespołowi indywidualizmu. Zaskakujące dźwięki, surrealistyczne melodie, żywe rytmy i zakrzywiona dynamika są domeną kapeli.