Go Ahead i FAQRAK łączą siły po raz drugi!

30.07.2018

Podczas kilkunastu wydarzeń w cyklu Koncertowa Jesień, tak jak w ubiegłym roku, wolontariusze będą zbierać pieniądze na prowadzenie portalu internetowego dla chorych na raka – FAQRAK.pl.

Dodatkowo, złotówka z każdego sprzedanego biletu na Koncertową Jesień z FAQRAK.pl zostanie przeznaczona na utrzymanie i rozwój serwisu.

Na każde wydarzenie w ramach Koncertowej jesieni z FAQRAK organizatorzy wraz z UM Poznania przewidzieli również pulę bezpłatnych biletów dla ludzi chorych i ich najbliższych. Pozwoli to zaktywizować kulturalnie osoby w trakcie leczenia onkologicznego, wyrwać ich na chwilę z życia zdominowanego przez chorobę. Wydatki na kulturę często nie mieszczą się w budżetach rodzin obarczonych nowotworem. Dzięki bezpłatnym biletom, będzie można to zmienić. Zaproszenia na koncerty będą dystrybuowane za pośrednictwem serwisu faqrak.pl oraz poprzez fanpage serwisu na portalach społecznościowych.

Na specjalnym stoisku FAQRAK dostępne będą materiały edukacyjne, można też będzie porozmawiać z lekarzami i otrzymać praktyczne wskazówki z zakresu profilaktyki nowotworowej. Ponad 80% młodych poznaniaków, zwłaszcza mężczyzn, nie wykonuje badań profilaktycznych. Widzowie Koncertowej Jesieni należą do grupy wymagającej szczególnej uwagi, w zakresie popularyzacji badań profilaktycznych.

Pełen harmonogram wydarzeń w ramach Koncertowej Jesieni dostępny będzie już niebawem – śledźcie fanpage Go Ahead, by być na bieżąco!

Koncertowa Jesień FAQRAK to wspólne dzieło poznańskich firm, organizacji działających w obszarze muzyki i zdrowia: „Ludzie dla Ludzi”, Fast Forward, Regeneracja 43, Go Ahead. Wydarzenie otrzymało wsparcie z UM Poznania.