Facebook
Twitter
Instagram
 
Kup BiletBEN CAPLAN & THE CASUAL SMOKERS
Data:
2016-10-02 (niedziela)
Facebook
Miasto: Warszawa
Miejsce: Proxima
Adres: ul. Żwirki i Wigury 99
Godziny: wejście: 19:00, początek: 20:00
Cena biletów: 45/55
Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn i Rock Long Luck
Support: SWIERNALIS

Agencja Go Ahead wraz z P.W. Events z przyjemnością zaprasza na koncerty Bena Caplana! Charyzmatyczny Kanadyjczyk przyjedzie do Polski w październiku i wystąpi Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu! Koncerty odbędą się 2 października w warszawskiej Proximie, 21 października Pod Minogą oraz 22 października w klubie Firlej!


Rozpiska godzinowa koncertu w Warszawie:


19.00 - drzwi
20.00 - Swiernalis
21.00 - BEN CAPLAN & THE CASUAL SMOKERS


 


Ben Caplan określany jest mianem muzycznego poety, który swoją niezwykłą wrażliwością i uczuciem do pianina potrafi poruszyć tysiące serc. Jego kompozycje dryfują pomiędzy fascynacjami wschodnioeuropejskimi a żydowskimi tradycjami folkowymi. Instrumenty takie jak klarnet, banjo czy pianino wysuwają się w utworach Caplana na pierwszy plan. Nie sposób pominąć surowy i głęboki wokal Kanadyjczyka, który wywołuje u słuchacza autentyczne i niezliczone emocje. Twórczość Bena, na którą składają się oryginalne instrumentarium oraz potężny głos, z całą pewnością kreuje piękną i malowniczą rzeczywistość.


Chowający się za gęstą, długą brodą i bujną czupryną Caplan ma na swoim koncie dwa długogrające albumy. “In the Time of the Great Remembering” wydany w 2011 roku oraz “Birds With Broken Wings” z 2015 roku to rezultaty jego żmudnej i ciężkiej pracy. Ben zaczął poświęcać się muzyce już w wieku trzynastu lat, a w wieku dziewiętnastu lat postanowił, że jego kariera nabierze niezależnego rozpędu. Aktualnie artysta występuje wraz z zespołem The Casual Smokers, tym samym zapewniając fanom jeszcze większą dawkę muzycznych przeżyć. Bluesowo-folkowy kawałek „Down To The River” czy subtelna ballada „Drift Apart” to utwory, które bez wątpienia przywołują niezwykłe wspomnienia obecnym sympatykom urokliwego barda z gitarą, ale także zwrócą uwagę przyszłych miłośników jego niepowtarzalnych brzmień.

Swiernalis, czyli Paweł Swiernalis, to młody, nonszalancki songwriter śpiewający historie o życiu, nocnych przygodach i trudnych relacjach męsko-damskich. Gatunki w jakich oscyluje jego muzyka to psychodelic/jazzy/blues, obijające się o alternatywę. Warto wspomnieć, że każdy z tekstów powstaje w dwóch wersjach językowych – po polsku i angielsku. Solowe aranżacje mają w sobie ogromne pokłady nostalgii i psychodelii wspomaganej looperem i potężnym zestawem efektów gitarowych. Od 2013 roku i wydania własnym sumptem albumu 'Thrill-seekers, Pubcrawlers & Shoplifters', Swiernalis zagrał ponad 100 koncertów, zarówno na festiwalach, jak dziesiątki indywidualnych koncertów w całej Polsce. Do swoich wyjątkowych występów zalicza również solowy koncert na Zandari Festa w Seulu, w Korei Południowej. Muzykę Pawła można usłyszeć na falach radiowej Trójki i innych radiostacji, m.in. krakowskich i poznańskich rozgłośni. Na początku 2016 roku skończył pracę nad nowym albumem, który ujrzy światło dzienne na przełomie września i października tego roku.  


Zapraszamy!