Facebook
Twitter
Instagram
 
Kup BiletJAKE BUGG
Data:
2016-08-13 (sobota)
Facebook
Miasto: Warszawa
Miejsce: Palladium
Adres: ul. Złota 9
Godziny: wejście: 19:00, początek: 20:00
Cena biletów: 89 zł / 100 zł
Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn i Rock Long Luck
Support: BEMY
Z przyjemnością informujemy, że 13 sierpnia w Palladium w Warszawie wystąpi Jake Bugg! Brytyjski artysta promował będzie swój trzeci album, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec tego roku! Będzie to pierwszy występ Anglika w naszym kraju."To przyszłość muzyki" - powiedział o twórczości Jake'a Bugga sam Noel Gallagher, a młodym muzykiem zachwycali się już m.in. Lily Allen, Elton John, Damon Albarn oraz muzycy Coldplay czy Snow Patrol. Przede wszystkim jednak ten 19-letni chłopak z gitarą podbił serca brytyjskiej publiczności. Jego wydana w październiku 2012 roku debiutancka płyta "Jake Bugg" od razu trafiła na pierwsze miejsce UK Album Chart. Wydaje się też, że od sensacyjnego debiutu Arctic Monkeys w 2005 roku, nie było na brytyjskiej scenie muzycznej nikogo, kto tak doskonale potrafiłby oddać nastroje młodego pokolenia.

Fenomen Jake'a polega jednak głównie na tym, że jego niezwykle szczere piosenki przemawiają nie tylko do nastolatków, ale też do ich rodziców. W swojej twórczości młody artysta składa swoisty hołd twórczości wszystkich wielkich z przeszłości - Dylanowi, The Beatles czy The Rolling Stones. "To jakby Dylan spotkał się z Arctic Monkeys" - mówi o muzyce Bugga Noel Gallagher. I chyba nie dałoby się znaleźć bardziej trafnego porównania.

Drugi album Jake'a Bugga ukazał się w 2013 i został wyprodukowany przez Ricka Rubina. Krążek "Shangri La" promowany był singlem "What Doesn't Kill You".

17 czerwca 2016 ukaże się trzecia płyta artysty, która promowana będzie trasą koncertową, w tym występem w Palladium. Z ulbumu "On My One" ujawniono dotąd dwie znakomite piosenki: utwór tytułowy oraz "Gimme The Love".

W roli supportu wystąpią BEMY!
BEMY tworzą dwaj Francuzi, bracia Mattia i Elie Rosinski, absolwenci prestiżowej brytyjskiej szkoły Academy of Contemporary Music. Po skończeniu studiów przenieśli się do Warszawy, miasta swoich rodziców. 
W czerwcu 2013 wzięli udział w programie Must Be The Music. Dostali się do finału i zajęli drugie miejsce. Później występowali na większości znaczących festiwali jak Spring Break , Top Trendy, Przystanek Woodstock. Debiutancki album „Grizzlin’”, który miał swoją premierę 22 kwietnia 2016 zawiera 11 piosenek w języku angielskim, w stylu indie rocka z elementami elektro i bluesa. 

 


Zapraszamy!