Facebook
Twitter
Instagram
 
IAMX
Data:
2016-03-04 (piątek)
Facebook
Miasto: Gdańsk
Miejsce: B90
Adres: Doki 1
Cena biletów: 85 zł (www.pwevents.pl); 95 zł / 105 zł
Miejsca zakupu: www.pwevents.pl
Chris Corner, znany jako IAMX, wraca do Polski na dwa koncerty! Mroczny kapłan zimnej elektroniki 4 marca odwiedzi gdański klub B90, a 5 marca pojawi się w poznańskim Eskulapie.Koncerty promować będą wydany na początku października 2015 album "Metanoia". Sam Corner o krążku mówi tak:

"Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę ogłosić stworzenie nowego wydawnictwa, wręcz ekstatycznie cieszę się, że mój muzyczny bękart zaszedł tak daleko. Na krążku jest prostsze brzmienie, które przypomina moje wcześniejsze dokonania. Pojawia się czysta elektronika, pełna zmysłów dystopia Człowiek kontra Maszyna."

“IAMX to moja publiczna terapia” - mówi dalej. „To mój sposób komunikacji ze światem, metoda by otworzyć swoje serce i tańczyć w tym samym czasie. To także wymówka by móc ze sobą igrać, by odkrywać poszczególne fragmenty swojej osobowości, nie musząc robić tego na codzień”.

„Metanoia” to szósty, wydany jako IAMX, album Cornera. Jest kamieniem milowym w twórczości angielskiego multiinstrumentalisty, producenta oraz kompozytora. Konsekwentnie, przykuwając uwagę charakterystycznym stylem, Corner stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej sceny elektronicznej. 

Odciskając uprzednio swoje piętno jako członek i jeden z założycieli Sneaker Pimps, Corner wykuł nową tożsamość, dając się poznać jako IAMX. Gwałtowne połączenie nietuzinkowych melodii, chwytających za serce, osobistych tekstów oraz charyzmatycznych występów poskutkowało zebraniem licznej rzeszy wiernych fanów na całym świecie.
IAMX rozwinął się, zaczynając od enigmatycznych projektów studyjnych. Obecnie przedstawia ekscentryczne, zaangażowane live acty. Nie szczędzi jednocześnie wysmakowanych wizualizacji, kostiumów oraz obecności na scenie dodatkowych muzyków.

Zapraszamy!