Facebook
Twitter
Instagram
 
KARMA TO BURN
Data:
2016-04-09 (sobota)
Miasto: Warszawa
Miejsce: Progresja
Adres: Fort Wola 22
Cena biletów: 60 zł; 63 zł (kolekcjonerski); 70 zł (spersonalizowany, limit 15 sztuk) / 73 zł (w dniu koncertu)
Miejsca zakupu: www.progresja.com, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn
Support: SONS OF MORPHEUS
9 kwietnia razem z Progresja Music Zone zapraszamy na wyjątkowe muzyczne przeżycie: Karma to Burn pojawi się w Warszawie na jedynym koncercie w Polsce!Karma To Burn to zespół, dzięki któremu w 1995 roku instrumentalna muzyka rockowa na stałe zagościła na muzycznej mapie świata. Pochodzący z Appalachów muzycy rozpoczęli swoją podróż wyposażeni w zestaw riffów i niechęć do władzy. Po podpisaniu kontraktu z Roadrunner Records w 1997 roku, ukazał się ich pierwszy album. Wytwórnia nalegała, by na płycie znalazł się wokal, motywując to dotarciem do szerszego grona odbiorców. Grupa ostatecznie ustąpiła i znalazła wokalistę, jednak od początku było pewne, że to tylko tymczasowe rozwiązanie. Muzyka, którą tworzyli mówiła sama za siebie, nie potrzebowała dodatkowej treści w postaci wokalu. Szybko po wydaniu krążka, zrezygnowano z wokalisty, poświęcając całą uwagę pierwotnemu założeniu, czyli muzyce. Konsekwentna wizja utorowała im drogę do stworzenia dwóch docenionych przez krytyków arcydzieł: "Wild Wonderful Purgatory" i "Almost Heathen". Każda z tych płyt, przeszła do historii, jako klasyk, który do tej pory z powodzeniem przyciągaja uwagę publiczności. Mimo ogromnego sukcesu muzycznego, kontrowersje i wewnętrzne napięcia doprowadziły do rozpadu grupy w 2002 roku. Siedem lat później Karma To Burn powtórnie zwarła swe szeregi w Los Angeles i wróciła do realizacji pierwotnej idei muzyki instumentalnej. W LA zespół nagrał dwie kolejne płyty: "Appalachian Incantation’’ (2010) i "V" (2011), obie pod skrzydłami Napalm Records. Dwa nowe krążki, to jednak projekty mocno eksperymentalne, ukazujące ich nowatorskie podejście do muzyki. Po raz pierwszy w historii, zespół zdecydował się nagrać covery, wzbogacone wyjątkowymi solówkami, a także, co zaskakujące partiami wokalnymi. Ten ruch był jasnym sygnałem, że Panowie dojrzewają jako muzycy i potrafią wyjść poza wcześniej założone ramy. Po 20 latach od zawiązania się grupy, wrócili z nagraniem, które demonstruje ich znakomitą formę. W 2014 Karma To Burn powróciło w góry, a krążek "Arch Stanton", bez problemu zdobył uznanie fanów. Za niecały miesiąc (26 lutego) na rynku pojawi ich najnowsza EPka "Mountain Czar". 

Support: SONS OF MORPHEUS
Sons of Morpheus to trio reprezentujące szwajcarską scenę rocka psychodelicznego. "Połączyły nas wspólne przemyślenia i wspólne cele” - tłumaczy wokalista Manuel Bissig. “Nie potrzeba słów, by wyrazić to czym się zajmujemy. Wystarczy się wsłuchać, poczuć to". Ich debiutancki album to mieszanka stonera, bluesa, rocka i lekkiej psychodelii. To, co łączy Sons Of Morpheus z bohaterami lat 60. i 70., to brudne riffy, pozbawione zbędnych upiększeń.

Serdecznie zapraszamy!